CrossFit Košice No games. Pure sport.

Novinky


Hlavné info


Začíname


Kto sme

CrossFit Košice je pravdepodobne tým najnevšedenjším a najbrutálnejším miesto v Košiciach, kde sa ľudia radujú, ked nevládzu a lapajú po dychu. Nenachádzajú sa tam žiadne posilovacie prístroje či bežiace pásy. Je tam priestor len pre činky, kotúče, kettlebelly, laná a spotené telá ľudí, ktorí sa prišli vyšantiť.

CrossFit Košice nie je žiadnym fitness centrom; je funkčným fitness štúdiom, so skromnými, ale zato útulnými hodinami, vedenými našimi vycibrenými trénermi.

Ponúkame jeden z tých najlepších komplexných fitness programov vôbec, zostavený našimi nadanými trénermi, ktorý zahŕňa všetky výkonnostné a fitness úrovne, ako aj jedinečný program pre ženy, vzpieranie, hodiny jógy a súkromné tréningy.

CrossFit Košice sa zrodil z čistej radosti a vášne pre fitness a z lásky ku komunite, ktorú CrossFit vytvára. Je to úplne iný svet v porovnaní s klasickými posilňovňami.

Jedinečnosť

CrossFit Košice sa nepodobá na klasickú posilku, či komerčné fitko a práve preto ho tak milujeme.

Sme komunita a to znamená, že naši členovia medzi sebou skutočne komunikujú a združujú sa (inak, než prostredníctvom pokrivených a pučiacich výrazov počas bicepsových zdvihov v preplnenom fitku). Kľudne sa stáva, že na nich narazíte idúcich spolu po meste, stretnete ich v kine, v reštaurácii, či v lete pri vode. Niekedy si ich môžete spliesť s pravidelnými návštevníkmi posilňovní, ale nenechajte sa oklamať, tí naši stále jedia a majú so sebou vždy niečo pod zub.

Neuprednostňujeme výzor pred vykonom a preto dosahujeme optimálne výsledky. Náš program je vytvorený, aby sa naši členovia a klienti zlepšovali silovo, kondične a aj mentálne, a nie aby si len hodinu pocvičili nejaké cviky, letmo poskladané do tréningu s tým, že po tréningu ani nevedia, čo robili.

Naši tréneri sú jedineční po každej stránke. Žijú a dýchajú CrossFit a v gyme sú stále po ruke, kedykoľvek ich potrebujete. Nie je tu priestor pre ego, preto ho nechajte pred dverami, inak si nájdite iný gym.

Máme skvelú hudbu a veríme, že radosť a zábava by mali byť súčasťou každého tréningu. U nás nám nevadí, že nie ste upravení, či prídete v starých teplákoch alebo monterkách. Na tréningu sme si všetci rovní a všetci rovnako lapeme po dychu, keď práve robíme 100-sté burpees. Nechceme a nebudeme vás povzbudzovať, aby ste jedli len mrkvu a zeler. Budeme vás podporovať, aby ste jedli tak, že ste so sebou sami spokojní a zároveň sa cítili vo forme. Chceme, aby ste mali zo života radosť, aby ste si užili každú letnú zmrzlinu, či narodeninovú tortu a nemali pritom žiadne výčitky.

Tričká povinné nie sú, no snaha áno. Tak príď!

Ako začať

Kedže na  CrossFitových tréningoch cvičíme v skupine, je nevyhnutné pred začatím skupinových lekcii absolvovať náš individuálny program CrossFit Basics. Je to v podstate prípravka, kde sa naučíme okrem iného aj: ako správne dýchať správne držanie tela základy mobility a uvolňovacie cvičenia základné pohybové vzory  a ďalšie cviky ktoré na tréningoch používame technika cvikov s činkami, základy vzpierania, technika práce s kettlebellom, rôzne gymnastické cviky, technika veslovania na trenažéri, a pod.

  Cieľom nášho Basics programu je pripraviť Ťa na to čo ťa čaká v ďalšom živote u nás v gyme. Basics pozostáva minimálne s 8 - 10 tréningových hodín. To či si už pripravená/ý  na skupinové tréningy, posúdi tréner, keďže nám ide o tvoje zdravie a bezpečnosť a zároveň o hladký priebeh skupinových tréningov.

 Cena Basics kurzu:

 Jedna osoba:  15 eur/h

 Dve alebo Tri osoby:  8 eur/h pre 1 osobu

  Čas tréningu sa stanoví po dohode s jedným z našich trénerov, tak aby obom stranám čo najviac vyhovoval.

FAQ

ČO JE CROSSFIT ?

CrossFit je tréningový program, ktorého cieľom je všestranný rozvoj fyzických schopností človeka prostredníctvom neustále meniacich sa kombinácií funkčných cvikov, ktoré sa cvičia v relatívne vysokej intenzite.

ALE ČO TO V PODSTATE ZNAMENÁ?

Znamená to, že nebudeš cvičiť stále 4 série bicepsových zdvihov s jednoručkami ale budeš sa musieť naučiť nové veci. Znamená to, že naše tréningy ti dajú zabrať a nezáleží na tom či si celoživotný športovec, alebo sa len chystáš s cvičením začať. Znamená to, že sa budeš cítiť lepšie a tvoja výkonnosť sa zvýši a zvládneš aj veci, o ktorých si si myslel že nikdy nezvládneš. CrossFit ti pomôže zvýšiť tvoju fyzickú, no aj mentálnu zdatnosť, čo ti umožní zvládať lepšie športové výkony alebo aj každodenný život. Pri chôdzi hore schodmi už nebudeš fučať ako lokomotíva, tašky s nákupom ti začnú pripadať omnoho ľahšie, prestane ťa bolieť chrbát a hlava. Je to jeden z najzábavnejších spôsobov ako vyzerať alebo sa cítiť dobre. Nebude to sólová jazda, cvičíme v skupinách, pod vedením trénera. V skupine to pôjde ľahšie, navzájom sa podporujeme a povzbudzujeme k lepším výkonom. CrossFit nie je len o cvičení. U nás sa všeci poznáme, zdieľame spolu pocity, keď si myslíme, že už ďalej nemôžeme pokračovať v cvičení a nakoniec to vďaka vzájomnej podpore a pomoci dokážeme.

TAKŽE CROSSFIT JE VHODNÝ AJ PRE MŇA ?

Samozrejme. CrossFit je vhodný pre každého, pretože každý potrebuje skôr či neskôr niečo zo zeme zdvihnúť, niekam odbehnúť, niečo preložiť z jedného miesta na druhé a tak ďalej. Každý potrebuje mať určitý stupeň sily, vytrvalosti a ohybnosti aby mohol plnohodnotne a bez zbytočných komplikácii jednoducho žiť. Naše tréningy nie sú delené na profesionálov alebo začiatočníkov, silnejších a slabších alebo rýchlejších a pomalších. Každý cvičí rovnaký tréning podľa svojich možností a schopností, či ide o staršiu pani alebo profesionálneho športovca. Ak chceš zistiť o čom je CrossFit tak sa pridaj k nám !

Rozvrh


Najbližší program

CrossFit class o piatej
CrossFit class o siestej
Joga o siedmej
Majko o 19:00
Vzpieranie o osmej

WOD

Ponuka

Tréningy

Pic

CrossFit

CrossFit tréning

Klasický CrossFitový tréning.

Pic

Vzpieranie

Vzpieranie

Vzpieračský tréning.

Pic

Jóga

Jóga

Trocha sa ponaťahuj!

Pic

Open Gym

Open Gym

Príď len tak!

Pic

CF Basics

CrossFit Basics

Niečo pre nováčikov v CrossFite.

Permanentky

Pic

mesačná

44 €

Mesačná

Platí stále na jeden mesiac od zakúpenia.

Pic

10 vstupová

38 €

10 vstupová

10 vstupov, ktoré čerpáš dva mesiace.

Pic

rodinná

65 €

Rodinná

Mesačná permanentka pre dvoch.

Pic

jednovstupová

2.50 € - Open Gym

5 € - tréning

Jednovstupová

Príď sa rozbiť na tréning i mimo neho na Open Gym!

Gym story


Picture

A od Prešova

Boli časy, a nebolo to až tak dávno, keď slovo CrossFit bolo na Slovensku známe asi ako haruľa v Azerbajdžane. Movie Všetko sa však zmenilo, keď pred štyrmi rokmi, mladý, odhodlaný muž po návrate zo Spojeného Kráľovstva plný vedomostí o tomto neslýchanom, nevídanom športe otvoril prvý CF gym v našej krásnej krajine, konkrétne v mladšom bratovi Košíc – Prešove. Zhruba o pol roka nato sa rozhodol svoju víziu rozšíriť aj medzi obyvateľov metropoly východu.

leto 2012
Movie

Hala na Alejovej

Zopár športových nadšencov (bláznov – ako nás niektorí nazývajú ) ihneď pochopilo, že toto je ono. Žiadne komerčné fitka, žiadne stroje – my sme sa tými strojmi tréning po tréningu stávali. Movie Komunita týchto „mašiniek“ sa začala pomaličky rozrastať a naše životy zrazu nadobudli úplne nový rozmer. A tak sa stará vzpieračská hala na Alejovej ulici stala našim druhým domovom. Za túto našu oázu mentálneho pokoja a radosti z pohybu aký sme dovtedy nepoznali vďačíme človeku menom Manny Mima a jeho projektu Rebels Gym. Čoskoro sme pochopili, že nás tento krásny šport nadchýna natoľko, že chceme vedieť viac. Posúvať jeho posolstvo ďalej. No a to bol už začiatok cesty, na ktorej nás Manny sprevádzal. Otvoril nám dvere a my sme s radosťou vstúpili do ozajstného športového sveta.

po lete 2012
Picture

Narcistické obdobie

Čas bežal, jeden workout striedal druhý, no ako sa vraví, bez dažďa niet ani dúhy a my sme sa ocitli v situácii keď sme museli náš crossfitový chrám opustiť. Našťastie netrvalo dlho a nový domov bol na obzore. Movie Len pri myšlienke na to, žeby tento naše životy obohacujúci šport mal v našom meste skončiť nám naháňal hrôzu. No Manny sa rozhodol pokračovať v tom s čím začal a tak sme svoje vymakané zadky presunuli o nejaky kúsok ďalej na sídlisko Terasa na peknú kvietkovanú ulicu Narcisová 6. Prvý kontakt s prázdnou bielou halou bol zvláštny ale zároveň sme sa všetci tešili na niečo nové kde naďalej môžeme krok za krokom budovať túto úžasnú komunitu. Tak sme kopli do vrtule a každý sa snažil aspoň malým kúskom priložiť ruku k dielu. Netrvalo dlho a opäť sme sa chuťou pustili do toho čo nám šlo najlepšie – trénovania. Hlad po potrhaných rukách a lapaní po dychu bol konečne zažehnaný. Drepovalo sa hlbšie, cleanovalo presvedčivejšie a snatchovalo technickejšie.

november 2013
Location

Zmráka sa, aby sa opäť vyjasnilo

No ako to už v živote chodí, opať nastala chvíľa keď sa muselo čeliť nepríjemnostiam. Tentokrát však šlo o medziľudské vzťahy, ktoré bohužiaľ i v tejto komunite narazili na seba ako kosa na kameň. Movie Ale i to sa stáva a nemôže každý každému vyhovieť. To čo sa vybudovalo sa rozdelilo na dve časti a to poniektorých bolelo viac ako ruky po „Angie“ . Ak sme však chceli zachrániť to, čo ostalo, nebol čas na ľútosť a obviňovanie. Chopili sme sa toho všetkou silou, energiou a láskou k tomu čo robíme. A ono to proste zabralo. Ľudia prichádzali a pomaly sme začali skladať kúsok po kúsku novú, pevnú základňu ľudí, ktorých srdcia bijú presne preto isté ako naše.

január 2014
Location

Cesty sa rozchádzajú

Keď sa headcoach rozhodol viac času venovať svojmu gymu v Prešove, vtedy nastal čas na skutočné preverenie toho, čo dokážeme. No keďže sme v sebe ja (Timea) , Ondrej a Maroš našli vzájomnú oporu, podporu a skutočných priateľov, vedeli sme, že to zvládneme. Táto práca nás natoľko napĺňa, že by sme za nič na svete nedovolili aby sa to celé rozpadlo. Deň po dni sme sa stávali istejšími tým čo robíme, prichádzali ľudia noví, ale i tí čo sa na čas stratili, no nakoniec si k nám opäť našli cestu. A to nás len utvrdilo v tom, že to zrejme robíme dobre. Každý z nás disponuje charizmou, ktorú dopĺňa schopnosť vniesť do tréningov humor, no zároveň profesionalitu a rešpekt. Keď sa k nám po nejakom čase pridal aj Viktor s jeho geniálnymi vzpieračskými tréningami bolo jasné, že máme ďalšieho parťáka do hry. Ako tak čas plynul dospeli sme k záveru , že bude lepšie ak sa postavíme za vlastné meno. A to už je začiatok projektu CrossFit Košice. Tento nápad nevznikol preto, žeby sme s Mannym mali nejaký osobný problém, len sme sa chceli postaviť na vlastné nohy. Navždy budeme jeho dlžníkmi za to, čo nás naučil a vždy si ho budeme vážiť ako trénera aj ako človeka. Rebels gym bude pre nás vždy sladkou spomienkou, no teraz hľadíme dopredu a dáme do toho to najlepšie, čo v nás je.

máj 2015
Movie

Dnešok

Dnes sme CrossFit Košice a ty si nás práve checkuješ. Kvôli tebe sa nám oplatilo prejsť týmto vývojom. Čakáme ťa!

Dnes
Kontakt

Neboj sa opýtať sa, sme zvyknutí na akékoľvek otázky :)


Mail & telefónondro, maros @crossfitkosice.com0908 323 368